Rankų darbo eglutės žaisliukai gali būti puiki dovana ar priedas prie jos artimiesiems ar draugams, jų kūrimas padės pajausti švenčių laukimo atmosferą, o nesudėtingi darbeliai – įtraukti į pasiruošimą Kalėdoms ir mažuosius, kuriems didesni darbai (dovanų pirkimas, vaišių gaminimas) dar per sunkūs. Rankų darbo kalėdiniai žaisliukai gali būti gaminami iš popieriaus, tekstilės (siūlų ar audinių), gamtinės medžiagos. Kalėdiniai papuošimai (rankų darbo) – puiki proga panaudoti nusibodusius ar suplyšusius, nebedėvimus drabužius suteikiant jiems antrą gyvenimą (juk dabar labai aktuali ekologijos tema), nes audinių atraižos tinka siuvimui, iš jų galite pasiūti eglutes, širdeles, angeliukus ir pan... Beje, jais galima puošti ne tik eglutę, bet ir kitus didelius kambarinius augalus, papuošimus sukabinti į girliandą ir pakabinti palubėje, kai kuriuos galima pastatyti ant stalo...
Viskas priklauso nuo jūsų fantazijos ir namų ar darbo, mokymosi vietos interjero. Galbūt darbe surengsite gražiausiai papuošto kabineto konkursą? Arba tokią idėją pasiūlysite vaikams, turintiems atskirtus kambarius? Dar vienas privalumas tas, kad kalėdiniai žaisliukai (rankų darbo) dažniausiai beveik nieko nekainuoja, juos galite kurti iš to, ką randate namuose.
Pasiimkite audinį (gali būti nebedėvimas drabužis arba plonas veltinis) ir išsikirpkite dvi norimos formos – žvaigždės, širdelės ir pan. – detales, trafaretą galite iš anksto išsikirpti iš popieriaus, jei abejojate savo piešimo gebėjimais, atsispausdinkite piešinuką iš interneto, naudokite sausainių formeles. Abi detales susiūkite kilpiniu dygsneliu, įpusėję darbą prikimškite žaisliuko vidų vata ar sinteponu, baikite siūti. Galite dekoruoti žaisliuką sagomis (ypač, jei siuvate gyvūnėlį, kuriam reikia akyčių) ar kitos spalvos, faktūros audiniais.
Iškirpkite iš kartono pusę apskritimo ir susukite į piltuvėlį, suklijuokite. Gauto varpelio išorę ištepkite klijais ir apvyniokite siūlais (pradėkite nuo smaigalio). Palikite pusvalandžiui, kad sutvirtėtų, o paskui apklijuokite žvaigždutėmis, karoliukais ir pan. Jei norite kabinti ant eglutės, padarykite kilputę, jei norite, kad papuošimas būtų kaip varpelis – pagaminkite iš karoliuko varpelio šerdį.
Jei turite kankorėžių, gilių, riešutų, galite juos nupurkšti aukso ar sidabro dažais. Norėdami padaryti kabliuką pakabinimui, naudokite paprastą ar pūkuotą (šenilo) vielutę.
Iš tokios vielutės galima išlankstyti įvairiausias figūras – eglutes, žvaigždutes, snaiges. Trafaretus galima piešti patiems, atsispausdinti iš interneto, naudoti sausainių formeles ar tiesiog pasitikėti savo rankomis ir akimis ar fantazija. Galima dekoruoti karoliukais.
Keksiukų popierėlį sulenkite perpus, tą patį veiksmą pakartokite dar kartą. Iš tokių popierėlių sudėliokite norimo aukščio eglutę, detales suklijuokite, prie viršutinės priklijuokite siūlą ar virvelę. Keksiukų popierėlius galite naudoti spalvotus (vienodus ar skirtingų spalvų/raštų) arba baltus, kuriuos nuspalvinsite ar kitaip dekoruosite patys.
Eglutės žaisliukai (rankų darbo), tiksliau, jų gamyba gali būti smagiai ir kokybiškai bei kūrybiškai praleistas laikas namuose ar darbe, klasėje, draugų kompanijoje. Pasikvieskite draugus, pasirūpinkite užkandžiais, gėrimais, kalėdine, adventine ar tiesiog mėgstama muzika ir surenkite Kalėdų laukimo vakaronę, per kurią gaminsite žaisliukus ir bendrausite.