Pradžia

Kūčių burtai

Kūčių burtai

Kaip burti per Kūčias?

Kalėdos – išties magiškas laikotarpis, todėl jis nuo seno buvo apipintas įvairiausiais burtais ir religiniais ritualais. Kūčių naktį neva prašnekdavo gyvūnai, o iš čiaupo imdavo tekėti vynas, tad ir kitiems burtams būdavo lemta išsipildyti – tikėdami tuo, žmonės į savo kasdienybę įtraukdavo įvairius papročius, kurie jiems turėdavo atnešti gerą derlių, visokeriopą laimę ir sveikatą. Pasitelkdami jų metodu, užburti sau gerą ateitį galime ir mes – kurie Kūčių burtai padės tai padaryti?

 

 

Sėkmei prišaukti

Vienas populiariausių Kūčių burtų yra šiaudo traukimas – tas, kuriam pasiseks ištraukti ilgiausią, kitais metais galės mėgautis laimingu gyvenimu. Vis dėlto, yra ir daugiau ritualų, padėsiančių prisišaukti sėkmę:

  • Senais laikais tikėta, jog Kūčių dieną parsivežus malkų, ateinantys metais bus itin sėkmingi, tačiau vėliau šią tradiciją pakeitė paprotys į namus parsinešti vieną ar kelis glėbius malkų.
  • Svarbu pasigerinti ir vėlėms, kad jos ir toliau globotų gyvuosius – tikintys šia mintimi, dar ir dabar nakčiai nenukrausto Kūčių stalo.
  • Vasaros audros visuomet kėlė nerimą, tad norėdami jų išvengti, žmonės Kūčių dieną nedirbdavo jokių triukšmingų ar sudėtingų darbų.

Meilės paieškos

Susirasti antrąją pusę ir nugyventi laimingą vedybinį gyvenimą būdavo aktualu visais laikais, tad šiam tikslui būdavo skirti ne vieni Kūčių burtai. Ar ateinantys metai pagaliau atneš ir naują meilę, padės išsiaiškinti šie ritualai:

  • Negalvodami paimkite saują kūčiukų ir suskaičiuokite, kiek jų turite – jei skaičius lyginis, pagaliau ir Jums nusišypsos sėkmė, o jei nelygis, dar reikės šiek tiek palūkėti.
  • Tą patį galima padaryti ir apsikabinus tvorą – tuomet teks skaičiuoti apkabintus jos stulpelius.
  • Merginoms prieš miegą siūloma išsišukuoti plaukus, šukas paslėpti po pagalve ir laukti sapne pasirodysiančio būsimojo jaunikio.

Orų spėjimai

Nors sinoptikams ne visuomet pavyksta taikliai nusakyti, kokie orai vyraus sekančią dieną, pasitelkiant Kūčių magiją, galima nuspėti, koks oras laukia ateinančiais metais!

  • Keliaukite į mišką ir stebėkite medžius: jei jie – apšarmoję, vasarą sulauksime daug lietaus, o jei vyrauja pilka spalva, ateinančiais metais galėsime pasidžiaugti šiltais ir sausais vasariškais orais.
  • Lietinga Kūčių diena senais laikais žadėdavo gerą miežių derlių, tuo tarpu saulė būdavo geras ženklas pupų ir žirnių augintojams.
  • Kūčių dieną ant stogo pakraščių susikaupęs sniegas žada geras prognozes grybautojams – esą tuomet galima tikėtis daug išdygsiančių baravykų.

Tikėti šiais burtais ar ne – Jūsų pasirinkimas, tačiau jei norisi, kad šventinis laikotarpis būtų lydimas dar daugiau magiškų elementų, išbandykite juos savo namuose. Net ir tuomet, jei atlikti ritualai neatneš išsvajotos meilės ar sėkmės, Kūčių vakarą su namiškiais praleisti išties smagiai ir išradingai.

Grįžti atgal