Pradžia

Kaip užimti vaikus per Kalėdų atostogas siaučiant virusams?

Kaip užimti vaikus per Kalėdų atostogas siaučiant virusams?

Mokyklos atostogos vaikams visuomet asocijuojasi su smagiomis pramogomis, tačiau panašu, kad šiais metais gražiausios metų šventės bus šiek tiek kitokios. Visgi, net ir siaučiant koronavirusui, laisvą atžalų laiką galima išnaudoti turiningai – ypač tuomet, jei pasitelksite vieną iš žemiau pateiktų idėjų. Kokia veikla užimti vaikus per atostogas?

Surenkite filmų vakarą

Tiek laukiant Kalėdų, tiek ir likusių atostogų metu vis dar norisi žiūrėti šventiškus, visai šeimai tinkančius filmus – jų sąrašas yra toks platus, jog naujų idėjų niekuomet nepritrūksite. Tačiau jeigu atostogų vakarais namus paversite jaukiu kino teatru, galite atrasti daugybę įdomių istorijų. Kad tokie filmų peržiūrų vakarai būtų dar smagesni, nepamirškite pasirūpinti ir papildomomis detalėmis – spraginti kukurūzai, vaikų mėgstami gaivieji gėrimai ir šilti pledai yra viskas, ko Jums gali prireikti. Labai tikėtina, kad tokia Jūsų idėja susižavės net ir kritiškai šeimos vakarus vertinantys paaugliai.

Išbandykite naujus receptus

Vis dar Kalėdas primenantys sausainiai, pyragai ar bet kokie kiti vaikų mėgstami gardėsiai nuo stalo turėtų nedingti visų atostogų metu, o dar geriau, jeigu atžalas galėsite įtraukti ir į jų gamybos darbus. Svarbiausia, kad jie iš tiesų galėtų tapti šio proceso dalimi: jei vyresnieji gali prisijungti bet kuriame etape, jaunesniems vaikams patikėkite lengvesnes užduotis. Jiems tikrai bus smagu įdėti iš anksto pamatuotus ingredientus, juos išmaišyti ar papuošti jau iškeptus sausainius. Tačiau ragavimo dalis neabejotinai bus pati smagiausia!

Pasirūpinkite lavinančiais žaidimais

Tenka pripažinti, jog vaikų atostogų metu ne visuomet patys galime jiems paskirti pakankamai daug laiko. Visgi, tai nereiškia, jog dėl to atžalos jas turi praleisti prie televizoriaus ar kompiuterio – pasirūpinkite, kad namuose jie nestokotų įdomių ir įtraukiančių žaidimų. Priklausomai nuo atžalų amžiaus ir pomėgių, jiems gali patikti konstruktoriai, įvairūs kūrybiniai rinkiniai, spalvinimo knygutės ar netgi vaikiški muzikos instrumentai. Jei surasite atžaloms iš tiesų patinkančią veiklą, jų atostogos turėtų prabėgti akimirksniu.

Pradžiuginkite linksmomis dovanėlėmis

Net ir tuomet, kai bus atverti visi Advento kalendoriaus langeliai, o ir Kalėdų senelis jau bus apsilankęs, vis dar galite nustebinti vaikus smagiais siurprizais – juk staigmenų galima tikėtis iki pat Naujųjų metų. Bus dar įdomiau, jei nuspręsite pasitelkti šmaikščias, neįpareigojančias dovanėles – nors tokie originalūs sprendimai dažniausiai pasirenkami tarp suaugusiųjų, čia galite atrasti ir vaikams tinkančių variantų. Originalios taupyklės, raktų pakabukai, puodeliai, laikrodžiai – tai tik kelios idėjos, kurios tikrai paliks Jūsų vaikams puikų įspūdį.

Išbandę visas šias idėjas, galėsite būti tikri, jog padarėte viską, jog net ir pandemija nesutrukdytų vaikams pasimėgauti šventiniu laikotarpiu ir laisvu laiku. Panašių idėjų galite sugalvoti ir daugiau – kuo dažniau į veiklas įsitrauksite ir Jūs, tuo smagesnės bus vaikų atostogos!

Grįžti atgal