Kiekvienais metais Kalėdiniu laikotarpiu mūsų laukia ne tik susitikimai su pačiais artimiausiais – gražiausias metų šventes dažnai minime ir draugų ar kolegų apsuptyje. Apsilankyti tokiuose vakarėliuose visuomet smagu, tačiau jei Jums atitenka organizatoriaus rolė, tenka gerokai pasukti galvą, kuo šiais metais nustebinti visus susirinkusiuosius. Susitvarkyti su šia užduotimi bus kur kas paprasčiau, jei viską darysite struktūruotai – pateikiame Jums planą, kaip suorganizuoti patį įsimintiniausią Kalėdinį vakarėlį.
Pasirinkite datą. Geriausia neplanuoti šventės arti Kalėdų – daugelis tuomet pasiima atostogų ar išvyksta aplankyti toliau gyvenančių giminaičių, tad Jūsų vakarėlis gali susilaukti nesėkmės dar net neprasidėjęs. Šventiniams susibūrimams puikiai tinka pirmieji gruodžio savaitgaliai, o laiką turėtumėte pasirinkti priklausomai nuo dalyvių poreikių – jei daugelis iš jų turi mažų vaikų, jiems labiau tiks dienos metas, tuo tarpu kitu atveju visiems labiau patiks atsipalaiduoti vakare.
Apsispręskite dėl vietos. Organizuosite vakarėlį namuose, o gal nuomositės patalpas ar pirtį? Pasirinkimas priklausys nuo svečių poreikių, tad šiuo atveju verčiau pasitarti su būsimais dalyviais ir drauge nuspręsti, koks variantas Jums visiems atrodo patraukliausiai.
Pasirinkite vakarėlio temą. Tai – vienas svarbiausių šventės aspektų, todėl vakarėlio temą turėtumėte išrinkti atsakingai. Kalėdiniai personažai, įžymybės, gyvūnai, Venecijos karnavalas... Variantų sugalvosite ir daugiau, tačiau pasistenkite, kad tema būtų pakankamai lengvai įgyvendinama – juk reikės pasirūpinti ne tik atitinkamais rūbais, bet ir šventinėmis dekoracijomis.
Apgalvokite maistą ir gėrimus. Nuspręskite, kokie patiekalai ir gėrimai vyraus ant šventinio stalo, atsižvelgdami į būsimų dalyvių skaičių. Bendradarbių vakarėliuose dažnai pasirenkamos „suneštinės“ vaišės ar iš anksto surenkami pinigai jų pirkimui, tad turėtumėte žinoti, koks biudžetas Jums bus reikalingas.
Pasirūpinkite dekoracijomis. Vakarėlio atmosfera turi atspindėti Kalėdinę dvasią, tad Jums prireiks eglutės ir kitų tradicinių šventinių papuošimų – girliandų, lempučių ar dailių stalo puošmenų. Jos priklausys ir nuo šventės vietos, tad iš anksto turėtumėte pagalvoti, kur ir ką būtų galima pastatyti.
Sugalvokite programą. Tam, kad šventė būtų išties įsiminta, neužteks vien tik maisto ir gėrimų – sugalvokite įtraukiančių ir įdomių žaidimų, o jei vakarėlyje bus ir vaikų, pasistenkite, kad ir jie nepristigtų įdomios veiklos. Kai dalyvių skaičius didesnis, puikiai tinka įvairūs komandiniai žaidimai, o jei apgalvosite ir simbolines dovanėles, svečiams padarysite puikų įspūdį.
Apgalvoję visus šiuos šventės elementus, pasirūpinkite ir pakvietimais – į šią užduotį taip pat galite pažiūrėti kūrybiškai, sukurdami vakarėlio priešistorę ar pasirūpindami originaliais rankų darbo atvirukais. Paprašykite svečių iš anksto pranešti apie savo dalyvavimą – taip sužinoti tikslų dalyvių skaičių. O tuomet beliks pasirūpinti savo įvaizdžiu – juk šventės organizatorius turi atrodyti įspūdingai!