Tradicija rašyti laiškus Kalėdų seneliui, kaip ir pats personažas, apipinta įvairiomis mistinėmis istorijomis ir nors iki šiol trūksta informacijos apie tikrąją jos atsiradimo istoriją, manoma, kad šie laiškai tapo populiarūs maždaug 1800 metais. Šis užsiėmimas ypač smagus visiems mažiesiems ir naudingas jų tėveliams – tokiu būdu galima išsiaiškinti, ką vaikai tikisi rasti po Kalėdų eglute ir tuomet įgyvendinti jų svajones. Tad jeigu ir Jūs svarstote apie šią galimybę, pateikiame pagrindinius patarimus, kaip reikėtų parašyti laišką Kalėdų seneliui.
Įneškite šventinės nuotaikos. Tam, kad laišką pavyktų parašyti sklandžiai, reikės įkvėpimo ir Kalėdinės nuotaikos – įsijunkite gražiausius šventinius kūrinius, pasipuoškite Kalėdiniais rūbais, pasiimkite gražų popieriaus lapą, rašiklį ir pradėkite kurti.
Pradėkite nuo pasisveikinimo. Šiuo atveju geriausia rašyti „Mielas Kalėdų seneli“, tačiau galite sugalvoti ir kitų variantų.
Prisistatykite. Nors Kalėdų senelis puikiai pažįsta visus vaikus, jis kasdien gauna daugybę laiškų, todėl turi žinoti, kas jam rašo.
Paklauskite, kaip jam sekasi. Nepamirškite mandagumo – prieš pradedant kalbėti apie savo norus, reikėtų pasiteirauti, kaip jis jaučiasi bei kaip gyvuoja jo ištikimieji padėjėjai.
Papasakokite apie gerus praėjusių metų darbus. Prieš prašydami dovanėlių, taip pat turėtumėte priminti Kalėdų seneliui apie gerus dalykus, kuriais šiais metais mažyliai gali didžiuotis. Galbūt vaikai padėjo tėvams, draugiškai elgėsi su kitais ar stropiai mokėsi – nors Kalėdų senelis puikiai tai žino, jam visuomet malonu, kai mažieji patys apie tai primena.
Mandagiai pateikite savo norų sąrašą. Kai senelis jau žino, dėl kokių priežasčių vaikutį šiais metais reikėtų apdovanoti, pats metas pakalbėti ir apie pačias dovanėles. Vis dėlto, išsiplėsti nereikėtų – užteks dviejų ar trijų labiausiai trokštamų žaislų, kad Kalėdų senelis turėtų galimybę pasirinkti vieną iš jų.
Padėkokite. Laiško pabaigoje būtinai nepamirškite padėkoti Kalėdų seneliui už jo gerumą. Tam puikiai tiks tokie sakiniai kaip „Ačiū, kad suteiki vaikams tiek daug džiaugsmo“ ar „Dėkoju už kasmet gaunamas dovanėlės“ – juk Kalėdų seneliui patinka mandagūs vaikai! Laišką reikėtų pabaigti su „geriausiais linkėjimais“ ar „meile“ bei mažylio vardu ir parašu.
Užklijavus voką su laišku, beliks pasirūpinti jo išsiuntimu – šią užduotį mažieji dažniausiai patiki tėveliams, kurie puikiai žino, kokiu adresu norų sąrašas pasieks Kalėdų senelį. Kadangi senelis labai užimtas šventiniais rūpesčiais, atsakymo sulaukti tikriausiai nepavyks, tad beliks laukti Kalėdų ryto ir tikėtis, jog Jūsų laiškutis sėkmingai pasiekė adresatą ir po Kalėdų egle slepiasi išsvajotos dovanėlės!